logo zss
  Zalecana przeglądarka - Moziilla Firefox
Zespół Szkół w Czeladzi - organizacja
O Zespole Szkół
Kadra Szkoły
Rada Rodziców
Baza dydaktyczna
Dokumenty szkolne
Rekrutacja
Kontakt

Wczesne wspomaganie     rozwoju
Oferta
Fotogaleria

Przedszkole
Oferta
Zajęcia terapeutyczne
Organizacja i metody pracy
Ramowy rozkład dnia
Z życia przedszkola

Nasza szkoła
Oferta
Metody pracy i terapii
Z życia szkoły
Świetlica szkolna
Archiwum

Realizowane programy i projekty
Zagraniczna mobilność...
Mam zawód - mam pracę...
Projekt UNICEF
Leonardo da Vinci - Vetpro
Zabawa z nauką
COMENIUS
THE GATEWAY AWARD
Szkoła bez przemocy
Szkoła w ruchu
,.
Posiadane tytuły i certyfikaty
Szkoła promująca zdrowie
Szkoła odkrywców talentów

Informacje nieudostępnione
Stosownie do art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej informujemy ...

Redakcja



Odkrywamy talenty


 


DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

21 marca to, o czym wszyscy wiedzą, pierwszy dzień wiosny, ale w naszej szkole to także Dzień Odkrywania Talentów. Jest to tradycyjna uroczystość, która umacnia wizerunek naszej szkoły, jako Szkoły Odkrywców Talentów, bo taki certyfikat posiadamy od kilku lat.

    

Każdy z nas posiada ukryte zdolności i umiejętności, które często nie są na co dzień widoczne. Ten dzień pomaga wydobyć i pokazać swoje talenty innym. Uczniowie zdobyli medale za swoje niezwykłe talenty plastyczne, naukowe i sportowe. Nie zabrakło też słodkich nagród, ale najważniejszym było to, że odkrywanie talentów przyniosło dzieciom wiele radości.

    

(red.)


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW


Pierwszy dzień wiosny to w naszej szkole dzień odkrywania talentów. Każdy z nas ma w sobie ukryte zdolności i umiejętności, które często nie są na co dzień widoczne. Kiedy tylko nadarzy się okazja można je wydobyć i pokazać innym. I tak właśnie było w pełnym emocji, uśmiechu i zabawy Dniu Odkrywania Talentów.

W części teoretycznej uczniowie mieli okazję sprawdzić swą wiedzę na temat rozpoczynającej się pory roku. Uczniowie podzieleni na trzy drużyny rozwiązywali zagadki, rebusy, historyjki obrazkowe, puzzle, wykonywali zadania manualne i zręcznościowe. Uzdolnienia i umiejętności uczniów pozwoliły na wyłonienie zwycięzców w trzech kategoriach: „Mądra główka” – drużyna Marcina Fulasa , „Złota rączka” – drużyna Roberta Kapuścińskiego, „Bystre oko” – drużyna Weroniki Minor. 

W pierwszym dniu wiosny oprócz talentów plastycznych i naukowych odkrywaliśmy również talenty sportowe. W zabawach ruchowych i bardzo wesołych konkurencjach sportowych uczniowie odkrywali przed nami swoje zdolności: szybkość, skoczność, zwinność i celność rzutów. Poznaliśmy także ukryte talenty taneczne, które uczestnicy pokazali podczas zabaw muzyczno-rytmicznych. Zwycięzcami w szybkości i talent „Strusia Pędziwiatra” otrzymali Damian Lasek i Natalia Popek, talent „Wesołego kangurka” w skoczności przypadł Weronice Minor i Wiktorowi Szewczyk, a w rzutach niepokonani byli Aleksander Piekut i Ilonka Lasek (uzyskali medal „Sokolego oka”). Z kolei talent zwinności „Zwinnego liska” wywalczyły Ola Olszewska i Natalka Harmaj, a w tańcu nie mieli sobie równych Paulinka Pałucha  i Robert Kapuściński (talent „Tańcząca nóżka”). Uśmiechu i dobrej zabawy nie było końca, a zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali słodkości i medale za talenty sportowe.

Również dla starszych klas 21 marca był dniem wyjątkowym ponieważ odbył się dla nich „Szkolny Konkurs Pięknego Czytania” . Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach. Jurorzy oceniając brali pod uwagę: płynność, poprawność, tempo i intonację.

W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V SP – Weronika Mazur. W kategorii klas starszych zwyciężyła uczennica klasy III G – Wiktoria Kaczor.

Wyróżniono także ucznia klasy VI SP – Łukasza Patocy i uczennicę klasy I G –

Angelikę Śnigier.

red. Justyna Fit-Kempska, Justyna Łoszajć, Dorota Książek

Andrzej Burzak - laureat nagrody
PREZYDENTA RP Bronisława Komorowskiego
na festiwalu "INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM"


          

Już po raz drugi uczeń naszej szkoły miał zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskich warsztatach wokalnych organizowanych przez SOSW w Bochni. W tym roku uczestników VI edycji festiwalu wybierał sam Marek Piekarczyk.

Opiekunowie szkolnego koła ARABESKA wysłali zgłoszenie Andrzeja wraz z nagraniem na płycie CD.  Ku naszej radości, nasz uczeń został zakwalifikowany do muzycznego duetu, czyli formy, która jest ideą festiwalu. Podczas 3 dniowych warsztatów, Andrzej wraz z pełnosprawną koleżanką Karoliną, doskonalili swoje umiejętności pod okiem gwiazd, m.in.: Marka Piekarczyka, Adrianny Biedrzyńskiej, Artura Barcisia.  Marek Piekarczyk wybrał dla nich utwór Seweryna Krajewskiego, który nam nauczycielom i uczniom jest już dobrze znany w wykonaniu Andrzeja. W kategorii „Muzyczne duety” utworem „Nie jesteś sama” zachwycili zebranych widzów, organizatorów festiwalu oraz Jury, za co otrzymali najwyższą z nagród NAGRODĘ PREZYDENTA RP Bronisława Komorowskiego.

fot. Małgorzata Bankiewicz

Andrzejowi gratuluję talentu i cieszę się, że ideą szkoły w której mam przyjemność pracować, jest  odkrywanie talentów  oraz rozwijanie w uczniach każdych zdolności i predyspozycji.

red. Agnieszka Sarecka

RECITAL ANDRZEJA BURZAKA PODCZAS

FESTIWALU MUZYCZNEGO "POD KLUCZEM"

17 maja opiekunowie szkolnego koła artystycznego ARABESKA, zostali  poproszeni o zaprezentowanie się wokalne ucznia naszej szkoły - Andrzeja Burzaka - ubiegłorocznego zdobywcy nagrody Grand Prix, jako Gościa Specjalnego na  Festiwalu Muzycznym  „Pod kluczem” w Domu Kultury  Mysłowicach.  W czasie kiedy  Jury wybierało  się na naradę, Andrzej wystąpił ze swoim 15 minutowym recitalem i umilił zgromadzonej publiczności napięty czas oczekiwań na werdykt.

Niemałym zaskoczeniem dla wokalisty jak również jego opiekunów były „owacje na stojąco” jakie otrzymał po zakończeniu występu. Organizatorzy ciepło podziękowali Andrzejowi za zapierający dech w piersiach recital, a jego opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie ucznia do udziału w  festiwalu.

red. A.Sarecka



ANDRZEJ BURZAK ZNOWU NA SZCZYCIE

Nasz uczeń – Andrzej Burzak po raz kolejny odniósł sukces wokalny.

W XVII Zagłębiowskim Festiwalu Piosenki wywalczył I miejsce, w kategorii uczniów gimnazjum. Festiwal odbył się 15 maja 2013r. w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Będzinie, a jego organizatorami były będzińskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie.

 

red. D. Książek


III INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
"W KRAINIE KRASNOLUDKÓW"

Już po raz trzeci w naszej szkole zorganizowane zostały Integracyjne Warsztaty Artystyczne z udziałem dzieci z Przedszkola nr 7 w Czeladzi. W tym roku rozpoczęła je premiera  sztuki teatralnej p.t.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w której to, aktorami zostali nauczyciele naszej szkoły a widzami uczniowie klas młodszych oraz grupa 4-latków z zaproszonego Przedszkola.

     

Swoim występem oraz pięknie przygotowaną dekoracją sceniczną, nauczyciele  przenieśli dzieci  w bajkowy świat  Królewny Śnieżki i jej  małych przyjaciół. Sztuka wywołała  pozytywne emocje, które przez czas trwania sztuki były widoczne  na twarzach publiczności. Zarówno aktorzy jak i widzowie bawili się wyśmienicie.

Po zakończeniu spektaklu, który został przyjęty gromkimi brawami odbyły się warsztaty artystyczne. Warsztaty obejmowały zajęcia plastyczne oraz rytmiczne. Każdy z uczestników otrzymał gotowy szablon czapki krasnoludka, który według własnego pomysłu ozdabiał przygotowanymi materiałami. W trakcie warsztatów rytmicznych, dzięki dobrze dobranej muzyce, dzieci rozpoznawały  i interpretowały ruchem dźwięki przyrody oraz odgłosy dnia codziennego. Wspólna zabawa i pozytywne emocje, które towarzyszyły uczestnikom w trakcie  warsztatów,  wspaniale ich zintegrowała  oraz  wpłynęła na budowanie pozytywnych relacji.  

    

Organizatorzy warsztatów


KOLEJNY SUKCES ZESPOŁU "ARABESKA"

20 kwietnia uczestnicy koła tanecznego „Arabeska” zaprezentowali swoje umiejętności podczas VIII Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki i Tańca „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”.

   

Rokrocznie honorowy patronat nad festiwalem obejmują instytucje lub osoby, podejmujące działania na rzecz rozpowszechniania integracji i kultury. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

   

W konkursowych zmaganiach wzięły udział zespoły taneczne z całej Polski, rywalizując w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny oraz zespoły integracyjne. Uczestników oceniało profesjonale jury, złożone z pedagogów i instruktorów tańca oraz choreografów. Nasi uczniowie tanecznym krokiem wywalczyli II miejsce w rywalizacji zespołów integracyjnych. To kolejny znaczący sukces grupy „Arabeska”.

Gratulujemy !!! 

red. Justyna Fit-Kempska


I MIEJSCE W KONKURSIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Małych Form Teatralnych pt. „Z EFSem na scenę”, zorganizowanym przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

   

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy koła artystycznego „Arabeska” wraz z opiekunami nagrali przedstawienie taneczno-teatralne pt. „To my. Dzieci w sieci”, które obejrzało i doceniło profesjonalne jury.

   

26 marca 2013 roku w katowickim kinoteatrze „Rialto” odbył się II etap konkursu – prezentacja grup zakwalifikowanych do finału. „Arabeska” pięknie zaprezentowała się na scenie, otrzymując od publiczności gromkie brawa. Sędziowie również podzielili entuzjazm zgromadzonych i przyznali naszej grupie I miejsce, a Marcelinie wyróżnienie za „indywidualność sceniczną”. Obdarowani nagrodami i wspaniałymi przeżyciami wróciliśmy do szkoły.

  

 

Obejrzyj zwycięski spektakl

 

red. Justyna Fit-Kempska


KOLEJNY SUKCES WOKALNY ANDRZEJA BURZAKA

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w regionalnym przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez nauczycieli ZSS w Bytomiu we współpracy z Parafią św. Trójcy. W tym roku konkurs odbył się 15 stycznia a naszą szkołę reprezentował  solista- uczeń klasy Gimnazjum - Andrzej Burzak.


Andrzej zaśpiewał dwa całkiem nowe utwory : "Oj maluśki" w unowocześnionej wersji reggae oraz pastorałkę "Zimowy czas". Tymi utworami bezapelacyjnie wyśpiewał sobie
I miejsce, za co otrzymał gromkie brawa oraz podziękowania za udział  z rąk prowadzących i członka jury - Proboszcza Parafii.
Zwycięzcy GRATULUJEMY wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

red. A.Sarecka


CZELADZKIE SPOTKANIA PLENEROWE

9 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy I-II Gimnazjum Specjalnego uczestniczyli
w otwarciu wystawy wieńczącej projekt „Czeladzkie Spotkania Plenerowe Osób Niepełnosprawnych”.

Spotkanie, w którym wzięło udział około 90 osób, miało miejsce w Filii Nr 4 Biblioteki Miejskiej w Czeladzi, a organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Familia” przy współudziale środków Urzędu Miejskiego
w Czeladzi. Opiekunem artystycznym wystawy poplenerowej był zagłębiowski artysta, plastyk i poeta pan Krzysztof Zięcik

Czworo z naszych uczniów: Pamela Fyda, Magdalena Nowak, Karolina Pala oraz Mateusz Rogalski 12 września br. brali udział w „Czeladzkich spotkaniach Plenerowych”, malując piękne prace, które właśnie mieliśmy okazję podziwiać podczas otwarcia wystawy w bibliotece. Spotkanie to z pewnością było dla naszych uczniów jak i innych uczestników świetną okazją do wzmocnienia wiary we własne możliwości i zachętą do rozwijania swoich pasji i talentów.

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada br. w godzinach pracy biblioteki.

red. Beata Luty


 ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE "TALENTY I PASJE"

30 października 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach po raz piąty odbył się powiatowy konkurs „Talenty i Pasje”. Tak jak w telewizyjnym show „Mam talent” dzieci i młodzież prezentowali na scenie przeróżne uzdolnienia, umiejętności i pasje.

Można było podziwiać pokazy taneczne, występy akrobatyczne, zręcznościowe, zespoły muzyczne. Uczestnicy uzdolnieni plastycznie mogli zaprezentować swój talent wykonując prace dowolną techniką i o wybranej przez siebie tematyce. Wśród prezentacji królował jednak śpiew, zarówno w formie duetów, zespołów jak i solowych występów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, poziom niezwykle wyrównany, więc jury czekało nie lada wyzwanie. Naszą szkołę w konkursowych zmaganiach reprezentował Andrzej Burzak, który fantastycznym występem wokalnym pobił serca licznie zgromadzonej publiczności. Jego talent docenili również jurorzy, którzy zgodnie przyznali Andrzejowi I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej.

Gratulujemy wszystkim młodym artystom wspaniałych występów, a Andrzejowi znakomitej formy i zwycięstwa!!!

red. Justyna Fit-Kempska



 Copyight © Joanna