logo zss
 
Zespół Szkół w Czeladzi - organizacja
Dyrekcja
Kadra Szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda szkolny
Świetlica szkolna
WWR
Rekrutacja
Godziny pracy
Czym dysponujemy - wyposażenie
   

Dokumenty regulujące pracę szkoły
Statut
Wewnątrzszkolny System Oceniania
Regulamin Rady Rodziców
Wyciąg z programu wychowawczego
Wykaz programów i podręczników
Prawa i obowiązki ucznia
Prawa i obowiązki rodzica
   

Nasza szkoła
Kontakt
O szkole
Z życia szkoły
Najlepsi uczniowie
Nasze osiągnięcia
Realizowane programy i projekty:
- "Zagraniczna mobilność    kadry edukacyjnej..."
- projekt UNICEF
- "Mam zawód - mam pracę w regionie"
- Leonardo da Vinci - Vetpro

- Zabawa z nauką
- "COMENIUS"
- THE GATEWAY AWARD
- Program Promocji Zdrowia
- "Szkoła bez przemocy"
- Odkrywamy talenty
- Szkoła w ruchu
Współpraca
Galeria
Download
   

Organizacja roku szkolnego
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram zebrań z rodzicami
Kalendarz imprez szkolnych
Koła zainteresowań
   

Informacje nieudostępnione
Stosownie do art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej informujemy ...
   

 
Redakcja
   

 

Rok 2014/2015


PODZIEMIA BĘDZIŃSKIE

16 października zwiedzaliśmy  PODZIEMIA BĘDZIŃSKIE.

Podziemia pod Wzgórzem Zamkowym w Będzinie powstały w czasie II wojny światowej. Zbudowali je Niemcy, wykorzystując w dużej części naturalne chodniki i komnaty, które miały służyć jako schron amunicyjny. We wnętrzu panuje niska  temperatura a wilgotność powietrza sięga 90 procent.

                Wycieczka była bardzo udana. Już  planujemy następną !

red. B. Komór


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której przedstawiciele uczniów złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Podczas akademii odbył się także konkurs skierowany do uczniów, pt. "Czy znasz pracowników swojej szkoły". W pierwszej części zatytułowanej "Każdy kiedyś dzieckiem był..." uczniowie próbowali rozpoznać znanych im nauczycieli i pracowników szkoły w ich zdjęciach z dzieciństwa. W części drugiej, pt. "I kto to mówi" wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu pracowników szkoły odgadując właścicieli słyszanych głosów. Część trzecia polegała na zidentyfikowaniu nauczycieli i pracowników szkoły po butach, nogach i tułowiu. Zadanie wcale nie było proste, ale wszyscy zgromadzeni na akademii bawili się wyśmienicie tym bardziej, że poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkimi punktami w postaci cukierków.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki taniec "Czekolada" wykonany przez uczennice naszej szkoły, czekoladowy poczęstunek i oczywiście kwiaty i kartki okolicznościowe dla nauczycieli.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu "Kartka dla mojego nauczyciela" i nagrodził zwycięzców.


VII MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA W PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 07 października 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w piłce nożnej, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej.

W zawodach brało udział 9 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

Czeladź rywalizowała z drużynami z Zabrza, Mysłowic i Sosnowca, odnosząc remis i dwie porażki. Takie wyniki nie pozwoliły na wyjście z grupy. Zdobyliśmy jednak cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłym roku.

red. G. Harasiuk


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

7 października odbył się w szkole konkurs pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie wiedzy na temat prawidłowego poruszania się po ulicy wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego. Konkurs poprowadziły panie Alicja Iwanowska i Agnieszka Kamińska. Gościem honorowym konkursu  była policjantka z Komisariatu Policji w Czeladzi Pani Magdalena Kłos, która przyprowadziła Sznupka- maskotkę uczącą dzieci prawidłowych zasad poruszania się w ruchu drogowym.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani z wiedzy dotyczącej zasad ruchu drogowego, oraz zasad bezpieczeństwa, co zaowocowało dobrymi wynikami w zadaniach finałowych konkursu. Podczas Finału uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ruchu drogowego, rozmawiali z policjantami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, rysowali policjanta na rowerze,  oraz uczestniczyli w zabawach sportowych.

Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy, gdyż celem konkursu oprócz zdobycia wiedzy dotyczącej ruchu drogowego była integracja grup klasowych, a przede wszystkim  doskonała zabawa. Pod koniec konkursu uczniowie otrzymali pamiątki, upominki, nagrodzono także prace plastyczne przygotowane na konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.

red. A Kamińska


INAUGURACJA KAMPANII "MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

29 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, inaugurując tym samy w placówce kampanię „Mądra szkoła czyta dzieciom” polegającej na codziennym czytaniu na głos uczniom.

Z tej okazji 1 października odbyła się uroczystość wprowadzająca pracowników szkoły oraz uczniów w program „Czytające szkoły”, do którego przystąpiliśmy. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o założeniach i celach kampanii, a poprzez krótki spot promującym akcję oraz teledysk pt.”Cała Polska czyta dzieciom” zostali zachęceni do czynnego wzięcia w niej udziału.

  

Dzieci uczestniczyły także w konkursie polegającym na odgadywaniu zagadek związanych
z tytułami znanych książkami, a następnie miały również okazję posłuchać wybranych fragmentów tekstów. Po zakończeniu imprezy nauczyciele wybrali przygotowane książki, aby poczytać na głos uczniom podczas lekcji.

red. B. Luty


XI POWIATOWA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Integracja 2014” w Będzinie.

W sportowych zmaganiach, jak równy z równym, rywalizowali zawodnicy niepełnosprawni i pełnosprawni ze szkół, ośrodków, domów samopomocy i stowarzyszeń z terenu powiatu będzińskiego. Nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z MZS w Czeladzi – Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1, stworzyli jeden zespół reprezentujący miasto Czeladź w sportowej rywalizacji.

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom wiele atrakcyjnych i bardzo ciekawych konkurencji, m. in. strzały do bramki, skoki parami w jednym worku, rzuty do celu. Niewątpliwie jednak największym zainteresowaniem cieszyła się walka zawodników sumo. Uczniowie ubrani w ochronne kombinezony staczali zaciętą walkę, próbując powalić przeciwnika na ziemię.

  

Głośny doping sportowy, wspólne kibicowanie i wspaniała atmosfera przyniosły wszystkim uczestnikom Olimpiady niezapomniane przeżycia. Dziękujemy koleżankom i kolegom z MZS w Czeladzi za zmagania sportowe i wspólną zabawę.
Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

red. G. Harasiuk


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

 19 września już po raz kolejny, nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej, ekologicznej akcji sprzątania świata pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!” Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów.

Uczniowie wykonali plakaty na konkurs plastyczny pt. „Czyste góry, czyste morza” zachęcające do dbałości o środowisko oraz do segregacji. Wszyscy uczniowie wzięli także czynny udział w sprzątaniu pobliskich terenów. W sumie zebraliśmy około 23 worków odpadów.

red. J Ziółkowska

Z WIZYTĄ NA LOTNISKU

   W dniu 17 września prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wycieczce do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Wycieczkę zorganizowała Pani Krystyna Jankowska mama Szymonka ucznia klasy 5 E-T.

Od rana cieszyliśmy się wspaniałą, słoneczną pogodą i bezchmurnym niebem, dzięki czemu  mogliśmy  dokładnie widzieć startujące i lądujące samoloty. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy Terminal A i B lotniska, wjechaliśmy na 2 piętro gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy samoloty. Przewodnik opowiedział nam o pracy na lotnisku, wytłumaczył procedurę przygotowania do lotu i  budowę samolotów. Weszliśmy do strefy zastrzeżonej lotniska, po której poruszaliśmy się w specjalnych odblaskowych kamizelkach.  Przeszliśmy kontrolę podczas, której strażnicy sprawdzili czy nasze ubrania i plecaki nie zawierają niebezpiecznych przedmiotów. Najciekawszymi punktami programu były odwiedziny hangaru, w którym remontowane są samoloty, duże wrażenie zrobił na nas przejazd autobusem lotniskowym po pasie lotniska, oraz pokaz wozu strażackiego, który specjalnie dla nas wywołał tęczę lejąc wodę w stronę słońca.

  

Wycieczka była bardzo ekscytująca i ciekawa, wielu z nas odwiedziło po raz pierwszy lotnisko. Zdobyliśmy bardzo cenną wiedzę, która na pewno przyda nam się w życiu, bo każdy z nas ma zamiar w przyszłości nie raz lecieć samolotem

Gorące podziękowania dla Pani Krystyny Jankowskiej, która zorganizowała dla nas tak wspaniałą wycieczkę do Portu Lotniczego J
Dziękujemy!!!