logo zss
 
Zespół Szkół w Czeladzi - organizacja
Dyrekcja
Kadra Szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda szkolny
Świetlica szkolna
WWR
Rekrutacja
Godziny pracy
Czym dysponujemy - wyposażenie
   

Dokumenty regulujące pracę szkoły
Statut
Wewnątrzszkolny System Oceniania
Regulamin Rady Rodziców
Wyciąg z programu wychowawczego
Wykaz programów i podręczników
Prawa i obowiązki ucznia
Prawa i obowiązki rodzica
   

Nasza szkoła
Kontakt
O szkole
Z życia szkoły
Najlepsi uczniowie
Nasze osiągnięcia
Realizowane programy i projekty:
- "Zagraniczna mobilność    kadry edukacyjnej..."
- projekt UNICEF
- "Mam zawód - mam pracę w regionie"
- Leonardo da Vinci - Vetpro

- Zabawa z nauką
- "COMENIUS"
- THE GATEWAY AWARD
- Program Promocji Zdrowia
- "Szkoła bez przemocy"
- Odkrywamy talenty
- Szkoła w ruchu
Współpraca
Galeria
Download
   

Organizacja roku szkolnego
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram zebrań z rodzicami
Kalendarz imprez szkolnych
Koła zainteresowań
   

Informacje nieudostępnione
Stosownie do art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej informujemy ...
   

 
Redakcja
   

 

Rok 2014/2015


SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA

W dniu 05 grudnia w ramach grupy wsparcia dla rodziców naszych uczniów, na zaproszenie Rady Rodziców odwiedziła naszą szkołę mgr Elżbieta Żytyńska- Chwast. Pani Elżbieta jest jedną z nielicznych specjalistów w Polsce zajmującą się tematyką  rozwoju psychoseksualnego osób z niepełnosprawnością umysłową.

Rodzice podczas szkolenia z psychoterapeutką mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju psychoseksualnego dzieci, oraz z zakresu dylematów związanych z tworzeniem trwałych związków wśród osób z intelektualną niepełnosprawnością. Dowiedzieli się jak rozmawiać z dzieckiem o dojrzewaniu płciowym, jak reagować na przejawy zakochania, miłości dojrzewającego syna bądź córki.

Po szkoleniu każdy z rodziców mógł skorzystać  indywidualnie z konsultacji ze specjalistką. Rada Rodziców planuje kolejne spotkania z psychoterapeutką.  W najbliższy piątek tj. 12 grudnia podczas grupy wsparcia odbędzie się spotkanie z dietetykiem żywieniowym, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

red. A Kamińska


MIEJSKI DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 listopada w SDK „ODEON” w Czeladzi obchodzono Miejski Dzień Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala, Spółdzielczy Dom Kultury „ODEON”, Koło Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciele” oraz nasza szkoła. Uroczystość rozpoczęła dyrektor naszej szkoły  Agnieszka Rebeta, serdecznie witając przybyłych gości.

Uroczystość uświetnili swoimi występami oczywiście nasi uczniowie prezentując układ taneczny do utworu „Ona tańczy dla mnie”, tańce kuduro i turecki, a także śpiewając piosenkę „Przyjaciel potrzebny od zaraz” .

Podczas imprezy wystąpili też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie wykonując utwory „Bałcanica”, „Córko rybaka” i „Tak bardzo się starałem” oraz odbyła się projekcja filmu pt. „Ostoja” Środowiskowego Domu Pomocy w Czeladzi.

Część artystyczną zwieńczył występ wokalny naszego absolwenta Andrzeja Burzaka prezentującego utwór, pt. „Nie płacz Ewka".

W trakcie spotkania Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala złożyła podziękowania prężnie działającym na rzecz osób niepełnosprawnych organizacjom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym, a Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski zapewnił o dalszej dobrej współpracy.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać również wystawę prac poplenerowych, pt. „Czeladzkie Spotkania Osób Niepełnosprawnych” Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA” oraz prac rękodzieła podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „OSTOJA” w Czeladzi oraz Koła Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciele”.

Obchody Miejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych uprzyjemniła degustacja potraw przygotowanych przez uczniów klasy kucharzy Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi.


ANDRZEJKI

We wtorek 25 listopada odbyła się szkolna zabawa z okazji „Andrzejek”. Uczniowie mogli poznać tradycyjne zabawy i gry  w jakie w dawnych czasach  bawili się młodzi ludzie w wigilię andrzejkową. Każdy z nas mógł polać wosk przez dziurkę od klucza,  zgadnąć co symbolizuje odlew, oraz pobawić się w czarodziejską butelką przyszłości. Zabawa zakończyła się  dyskoteką szkolną.

Ten dzień pełny tajemnicy, radości i uśmiechu pozostanie długo w naszej pamięci :)

red. A Kamińska


ZWIEDZANIE ZAMKU W BĘDZINIE

18 listopada klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy II ET i IV-VI ET wybrały się na wycieczkę do Będzina.

Zwiedziliśmy tam mury zamku, posłuchaliśmy historycznych opowieści o zamku, obejrzeliśmy zbiory broni i uzbrojenia z dawnych wieków. Pospacerowaliśmy także historycznymi alejkami Wzgórza Zamkowego odwiedzając 15 miejsc magicznych oraz przeszliśmy ścieżką dydaktyczną oglądając zrekonstruowane półziemianki.

Miło spędziliśmy także czas na terenach rekreacyjnych Wzgórza Zamkowego.


ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

W związku z obchodzonym od 20 lat w każdy trzeci czwartek listopada „Światowym Dniem Rzucania Palenia”, w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej „Wybieram zdrowie nie palę”. Nagrodzono 5 najlepszych prac a aż 7 prac dostało wyróżnienie. Ponadto na tablicy informacyjnej umieszczono podstawowe wiadomości na temat szkodliwości palenia, dlaczego warto nie palić i jakie korzyści wynikają z tego tytułu.

W dniu 21 listopada 2014 roku przedstawiona została wszystkim uczniom i pracownikom szkoły multimedialna prezentacja profilaktyczna na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz przeprowadzony został konkurs wiedzy i wydolności sportowej uczniów. Uczestnicy konkursy wykazali się dużą wiedzą na temat szkodliwości palenia oraz umiejętnościami sportowymi.

red. J Ziółkowska


WERNISAŻ IV EDYCJI CZELADZKICH SPOTKAŃ PLENEROWYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 listopada uczniowie Gimnazjum Specjalnego uczestniczyli w wernisażu poplenerowym IV edycji Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych „Elektrownia – tak ją widzę…”, przygotowanym przez Stowarzyszenie „Familia” w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi.

Podczas spotkania można było nie tylko podziwiać prace młodych artystów, ale także posłuchać piosenek w wykonaniu naszego absolwenta Andrzeja Burzaka  oraz porozmawiać przy kawie i herbacie z innymi uczestnikami tego projektu.

 Każdy odwiedzający wystawę może obejrzeć  prace wykonane przez naszych uczniów: Pamelę Fydę, Mateusza Rogalskiego oraz Kamila Żurka.

red. B. Luty

SPOTKANIE Z MUMINKAMI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CZELADZI

20 października uczniowie klas II SP, II ET, V ET oraz GS wybrali się na pierwsze  w tym roku szkolnym spotkanie do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi. Dzięki tej wizycie nasza szkoła mogła przyłączyć się do zorganizowanych w bibliotece obchodów setnej rocznicy urodzin Tove Jansson – autorki znanych książek o Muminkach. Dzieci mogły obejrzeć małą wystawę związaną z tymi bajkowymi postaciami, wysłuchać wybranego opowiadania, a także wziąć udział w zabawach plastycznych oraz ruchowych wprowadzających w świat Muminków.

Uczestnikom podobało się spotkanie z tymi sympatycznymi „stworkami”, które pani bibliotekarka zakończyła jak w książkach Jansson rozdaniem słodkości.

red. B. Luty