logo zss
 
Zespół Szkół w Czeladzi - organizacja
Dyrekcja
Kadra Szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda szkolny
Świetlica szkolna
WWR
Rekrutacja
Godziny pracy
Czym dysponujemy - wyposażenie
   

Dokumenty regulujące pracę szkoły
Statut
Wewnątrzszkolny System Oceniania
Regulamin Rady Rodziców
Wyciąg z programu wychowawczego
Wykaz programów i podręczników
Prawa i obowiązki ucznia
Prawa i obowiązki rodzica
   

Nasza szkoła
Kontakt
O szkole
Z życia szkoły
Najlepsi uczniowie
Nasze osiągnięcia
Realizowane programy i projekty:
- "Zagraniczna mobilność    kadry edukacyjnej..."
- projekt UNICEF
- "Mam zawód - mam pracę w regionie"
- Leonardo da Vinci - Vetpro

- Zabawa z nauką
- "COMENIUS"
- THE GATEWAY AWARD
- Program Promocji Zdrowia
- "Szkoła bez przemocy"
- Odkrywamy talenty
- Szkoła w ruchu
Współpraca
Galeria
Download
   

Organizacja roku szkolnego
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram zebrań z rodzicami
Kalendarz imprez szkolnych
Koła zainteresowań
   

Informacje nieudostępnione
Stosownie do art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej informujemy ...
   

 
Redakcja
   

 

Rok 2014/2015


KONCERT "SERCE DLA SERCE"

20 .01.2015 gościliśmy w Sanktuarium Św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej gdzie odbył się koncert kolęd i pastorałek. Do wspólnego kolędowania zaproszeni zostali uczniowie ze szkół i ośrodków z całego województwa oraz liczni goście.
Cudownie było powspominać ten radosny i magiczny czas Świąt....


JASEŁKA I WIGILIA

Jak co roku w grudniu w naszej szkole odbyły  się Jasełka do przygotowania których włączyli się uczniowie z różnych klas. Każdy chętnie brał udział w we wspólnym kolędowaniu. Przewodnim hasłem było  „Z całego świata do Ciebie przychodzimy” .Tak więc niezależnie od tego jacy jesteśmy i kim jesteśmy i skąd pochodzimy łączy nas wiara w Dobro które tkwi w człowieku.

 

Był to dla nas wszystkich piękny i wyjątkowy dzień, pełen radości.  Po wspólnym kolędowaniu udaliśmy się na szkolną wigilię która była wstępem do Świąt Bożego Narodzenia które za kilka dni mieliśmy obchodzić w naszych domach. Życzenia przekazane w trakcie przedstawienia Jasełkowego trafiły wprost ze szkolnej Wigilii do domów naszych uczniów.

red .Iwona Wojnarowicz-Wątorek


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W grudniu nasza szkoła wzięła udział w "Kiermaszu Bożonarodzeniowym" organizowanym w budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie. Władze powiatu, mieszkańcy Będzina i okolic mogli zakupić podczas kiermaszu prace naszych uczniów. Ręcznie robione bombki, gipsowe aniołki, ozdoby świąteczne,  choinki, stroiki. Prace uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem, zebrane pieniążki przeznaczone zostaną na potrzeby kół zainteresowań realizowanych podczas zajęć dodatkowych w naszej szkole.

  

red. A Kamińska


WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY "PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA" - EKONOMICZNE POTYCZKI

W dniu 11.12.2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udziału

w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu

 pt. „ Październik miesiącem oszczędzania- Ekonomiczne potyczki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Sosnowcu.

W etapie plastyczno-technicznym uczennice Angelika Rucińska i Wiktoria Kaczor otrzymały wyróżnienie. W etapie konkurs wiedzy matematycznej dotyczącej obliczeń procentowych uczniowie Mateusz Anderman i Damian Parzonka zajęli  II-gie miejsce.

 

Gratulujemy sukcesu

red. Joanna Ziółkowska
SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA

W dniu 05 grudnia w ramach grupy wsparcia dla rodziców naszych uczniów, na zaproszenie Rady Rodziców odwiedziła naszą szkołę mgr Elżbieta Żytyńska- Chwast. Pani Elżbieta jest jedną z nielicznych specjalistów w Polsce zajmującą się tematyką  rozwoju psychoseksualnego osób z niepełnosprawnością umysłową.

Rodzice podczas szkolenia z psychoterapeutką mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju psychoseksualnego dzieci, oraz z zakresu dylematów związanych z tworzeniem trwałych związków wśród osób z intelektualną niepełnosprawnością. Dowiedzieli się jak rozmawiać z dzieckiem o dojrzewaniu płciowym, jak reagować na przejawy zakochania, miłości dojrzewającego syna bądź córki.

Po szkoleniu każdy z rodziców mógł skorzystać  indywidualnie z konsultacji ze specjalistką. Rada Rodziców planuje kolejne spotkania z psychoterapeutką.  W najbliższy piątek tj. 12 grudnia podczas grupy wsparcia odbędzie się spotkanie z dietetykiem żywieniowym, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

red. A Kamińska


MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

3 grudnia uczniowie klasy II SP, II i V ET mieli okazję uczestniczyć w mikołajkowych zajęciach w ramach cyklicznych wyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Dzieci miały okazję poznać historię świętego Mikołaja, zwyczaje mikołajkowe na całym świecie, a także pobawić się w ruchowe zabawy związane z zimą i wykonać pracę plastyczną dotyczącą ich ulubionego świętego. Następne spotkanie w bibliotece już
w 2015 r.!

 

red. B. Luty 


MIEJSKI DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 listopada w SDK „ODEON” w Czeladzi obchodzono Miejski Dzień Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala, Spółdzielczy Dom Kultury „ODEON”, Koło Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciele” oraz nasza szkoła. Uroczystość rozpoczęła dyrektor naszej szkoły  Agnieszka Rebeta, serdecznie witając przybyłych gości.

Uroczystość uświetnili swoimi występami oczywiście nasi uczniowie prezentując układ taneczny do utworu „Ona tańczy dla mnie”, tańce kuduro i turecki, a także śpiewając piosenkę „Przyjaciel potrzebny od zaraz” .

Podczas imprezy wystąpili też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie wykonując utwory „Bałcanica”, „Córko rybaka” i „Tak bardzo się starałem” oraz odbyła się projekcja filmu pt. „Ostoja” Środowiskowego Domu Pomocy w Czeladzi.

Część artystyczną zwieńczył występ wokalny naszego absolwenta Andrzeja Burzaka prezentującego utwór, pt. „Nie płacz Ewka".

W trakcie spotkania Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala złożyła podziękowania prężnie działającym na rzecz osób niepełnosprawnych organizacjom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym, a Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski zapewnił o dalszej dobrej współpracy.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać również wystawę prac poplenerowych, pt. „Czeladzkie Spotkania Osób Niepełnosprawnych” Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA” oraz prac rękodzieła podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „OSTOJA” w Czeladzi oraz Koła Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciele”.

Obchody Miejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych uprzyjemniła degustacja potraw przygotowanych przez uczniów klasy kucharzy Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi.