logo zss
 
Zespół Szkół w Czeladzi - organizacja
Dyrekcja
Kadra Szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda szkolny
Świetlica szkolna
WWR
Rekrutacja
Godziny pracy
Czym dysponujemy - wyposażenie
   

Dokumenty regulujące pracę szkoły
Statut
Wewnątrzszkolny System Oceniania
Regulamin Rady Rodziców
Wyciąg z programu wychowawczego
Wykaz programów i podręczników
Prawa i obowiązki ucznia
Prawa i obowiązki rodzica
   

Nasza szkoła
Kontakt
O szkole
Z życia szkoły
Najlepsi uczniowie
Nasze osiągnięcia
Realizowane programy i projekty:
- "Zagraniczna mobilność    kadry edukacyjnej..."
- projekt UNICEF
- "Mam zawód - mam pracę w regionie"
- Leonardo da Vinci - Vetpro

- Zabawa z nauką
- "COMENIUS"
- THE GATEWAY AWARD
- Program Promocji Zdrowia
- "Szkoła bez przemocy"
- Odkrywamy talenty
- Szkoła w ruchu
Współpraca
Galeria
Download
   

Organizacja roku szkolnego
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram zebrań z rodzicami
Kalendarz imprez szkolnych
Koła zainteresowań
   

Informacje nieudostępnione
Stosownie do art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej informujemy ...
   

 
Redakcja
   

 

Rok 2014/2015


WERNISAŻ IV EDYCJI CZELADZKICH SPOTKAŃ PLENEROWYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 listopada uczniowie Gimnazjum Specjalnego uczestniczyli w wernisażu poplenerowym IV edycji Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych „Elektrownia – tak ją widzę…”, przygotowanym przez Stowarzyszenie „Familia” w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi.

Podczas spotkania można było nie tylko podziwiać prace młodych artystów, ale także posłuchać piosenek w wykonaniu naszego absolwenta Andrzeja Burzaka  oraz porozmawiać przy kawie i herbacie z innymi uczestnikami tego projektu.

 Każdy odwiedzający wystawę może obejrzeć  prace wykonane przez naszych uczniów: Pamelę Fydę, Mateusza Rogalskiego oraz Kamila Żurka.

red. B. Luty

SPOTKANIE Z MUMINKAMI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CZELADZI

20 października uczniowie klas II SP, II ET, V ET oraz GS wybrali się na pierwsze  w tym roku szkolnym spotkanie do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi. Dzięki tej wizycie nasza szkoła mogła przyłączyć się do zorganizowanych w bibliotece obchodów setnej rocznicy urodzin Tove Jansson – autorki znanych książek o Muminkach. Dzieci mogły obejrzeć małą wystawę związaną z tymi bajkowymi postaciami, wysłuchać wybranego opowiadania, a także wziąć udział w zabawach plastycznych oraz ruchowych wprowadzających w świat Muminków.

Uczestnikom podobało się spotkanie z tymi sympatycznymi „stworkami”, które pani bibliotekarka zakończyła jak w książkach Jansson rozdaniem słodkości.

red. B. Luty


PODZIEMIA BĘDZIŃSKIE

16 października zwiedzaliśmy  PODZIEMIA BĘDZIŃSKIE.

Podziemia pod Wzgórzem Zamkowym w Będzinie powstały w czasie II wojny światowej. Zbudowali je Niemcy, wykorzystując w dużej części naturalne chodniki i komnaty, które miały służyć jako schron amunicyjny. We wnętrzu panuje niska  temperatura a wilgotność powietrza sięga 90 procent.

                Wycieczka była bardzo udana. Już  planujemy następną !

red. B. Komór


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której przedstawiciele uczniów złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Podczas akademii odbył się także konkurs skierowany do uczniów, pt. "Czy znasz pracowników swojej szkoły". W pierwszej części zatytułowanej "Każdy kiedyś dzieckiem był..." uczniowie próbowali rozpoznać znanych im nauczycieli i pracowników szkoły w ich zdjęciach z dzieciństwa. W części drugiej, pt. "I kto to mówi" wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu pracowników szkoły odgadując właścicieli słyszanych głosów. Część trzecia polegała na zidentyfikowaniu nauczycieli i pracowników szkoły po butach, nogach i tułowiu. Zadanie wcale nie było proste, ale wszyscy zgromadzeni na akademii bawili się wyśmienicie tym bardziej, że poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkimi punktami w postaci cukierków.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki taniec "Czekolada" wykonany przez uczennice naszej szkoły, czekoladowy poczęstunek i oczywiście kwiaty i kartki okolicznościowe dla nauczycieli.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu "Kartka dla mojego nauczyciela" i nagrodził zwycięzców.


VII MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA W PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 07 października 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w piłce nożnej, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej.

W zawodach brało udział 9 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

Czeladź rywalizowała z drużynami z Zabrza, Mysłowic i Sosnowca, odnosząc remis i dwie porażki. Takie wyniki nie pozwoliły na wyjście z grupy. Zdobyliśmy jednak cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłym roku.

red. G. Harasiuk


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

7 października odbył się w szkole konkurs pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie wiedzy na temat prawidłowego poruszania się po ulicy wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego. Konkurs poprowadziły panie Alicja Iwanowska i Agnieszka Kamińska. Gościem honorowym konkursu  była policjantka z Komisariatu Policji w Czeladzi Pani Magdalena Kłos, która przyprowadziła Sznupka- maskotkę uczącą dzieci prawidłowych zasad poruszania się w ruchu drogowym.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani z wiedzy dotyczącej zasad ruchu drogowego, oraz zasad bezpieczeństwa, co zaowocowało dobrymi wynikami w zadaniach finałowych konkursu. Podczas Finału uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ruchu drogowego, rozmawiali z policjantami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, rysowali policjanta na rowerze,  oraz uczestniczyli w zabawach sportowych.

Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy, gdyż celem konkursu oprócz zdobycia wiedzy dotyczącej ruchu drogowego była integracja grup klasowych, a przede wszystkim  doskonała zabawa. Pod koniec konkursu uczniowie otrzymali pamiątki, upominki, nagrodzono także prace plastyczne przygotowane na konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.

red. A Kamińska


INAUGURACJA KAMPANII "MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

29 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, inaugurując tym samy w placówce kampanię „Mądra szkoła czyta dzieciom” polegającej na codziennym czytaniu na głos uczniom.

Z tej okazji 1 października odbyła się uroczystość wprowadzająca pracowników szkoły oraz uczniów w program „Czytające szkoły”, do którego przystąpiliśmy. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o założeniach i celach kampanii, a poprzez krótki spot promującym akcję oraz teledysk pt.”Cała Polska czyta dzieciom” zostali zachęceni do czynnego wzięcia w niej udziału.

  

Dzieci uczestniczyły także w konkursie polegającym na odgadywaniu zagadek związanych
z tytułami znanych książkami, a następnie miały również okazję posłuchać wybranych fragmentów tekstów. Po zakończeniu imprezy nauczyciele wybrali przygotowane książki, aby poczytać na głos uczniom podczas lekcji.

red. B. Luty